Podnikání

Chyby, které nejčastěji zabíjí úspěšné podnikání

Podnikání je čím dál více populární, o tom není sporu. Většina lidí se konečně rozhodne plně zrealizovat svůj sen a otevře si podnik či rozjede internetový online obchod. Podnikat je taky často záludné a můžete se dostat do různých úskalí a koutů. Nemluvě o tom, že jeden velký podnik se rovná jednomu velkému risku. Nic zkrátka není jisté, ovšem bez risknutí by to za nic nestálo. Bez risku není ani žádný zisk.

Když se nebudeme věnovat inovacím a nejnovějším aplikacím, ve kterých chtějí pracovat nejčastěji mladí lidé, měli bychom si zmínit několik hlavních bodů, které ničí velkou spoustu začínajících, ale i dobře rozběhnutých podniků. Často se vše skrývá v majiteli, ale není to vždy.

1) Zákazníci by měli být vždy na prvním místě

Je smutné, že tento fakt opomíjí nespočet sebelepších obchodů. Jedná se převážně o kamenné prodejny, internetové obchody se snaží své zákazníky uspokojit co nejdříve. Pokud se tak nestane, pokaždé přibalí omluvu nebo alespoň omluvný email či telefonát. U poboček se to ovšem říct nedá. Zákazníci bývají především nespokojeni s chováním zaměstnanců, kteří by na ně měli být milí, ne drzí a neochotni poradit.

2) Zaměstnanci jsou pro vás důležití

Mít dobré zaměstnance je snem každého podnikatele. Málokterý si ovšem těchto zaměstnanců cení. Je zapotřebí si je proto vážit a ukázat jim, že si jich vážíte.

3) Vyvarujte se aroganci

S nepříjemnými lidmi nikdo rád nepracuje. Ovládejte proto své chování. Udržujte si autoritu, na druhou stranu však hlídejte své chování.

4) Učte se v průběhu podnikání

Žádný učený z nebe nespadl. I velký byznysmen se učí za pochodu. Ten, kdo nechybuje, se neučí. Zůstává na místě.

5) Komunikujte

Komunikace je na pokaždé a za každých okolností na prvním místě, a to co se týče zaměstnanců, obchodních partnerů i zákazníků. Bez správné komunikace nevybudujete dobré vztahy. A podnik je taky právě o nich.