Podnikání

Experti radí, jak zvýšit svou produktivitu

Být produktivní – to je klíč k úspěchu. Produktivní musí být jak člověk na pozici zaměstnance, tak samozřejmě i člověk, který je na pozici podnikatele. Pokud člověk není produktivní, rázem není práce hotová a rázem se přesouvá na další dny, tudíž všechno ostatní se může zpozdit. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí zvýšit svou produktivitu, prozradíme vám, jak na to.  

Přinášíme vám rovnou několik tipů, které jsou opravdu efektivní a které jsou zárukou toho, že dojde ke zvýšení produktivity. Zeptali jsme se totiž expertů, kteří nám rovnou poradili, co dělat a co byste měli dělat i vy, pokud máte za cíl zvýšit svou aktuální produktivitu.  

Vyplňte krátké časové úseky efektivně  

Pokud máte problém udržet pozornost na konkrétní věci delší dobu, začněte v tomto případě po malých krocích. Začněte třeba patnáctiminutovým seznamem věcí, které je třeba během daných patnácti minut udělat. Postupně navyšujte seznam a tím pádem také časový úsek. Zanedlouho si ani neuvědomíte, že pracujete hodiny v kuse.  

Řešte problémy vždy ihned 

Odkládat si problémy na později, to je to nejhorší, co můžeme udělat. Problémy se poté budou kupit a kupit a poté vzniknou v obrovský problém, který nebude už možné řešit a na základě kterého všechno ztroskotá. Proto začněte řešit problémy ve chvíli, kdy zrovna nastanou, řešte je tedy jinými slovy včas. Tím předejdete zbytečnému zdržení od práce a dalším případným komplikacím, které by mohly stát ve vaší cestě dostat se vpřed.  

Spojte příjemné z užitečným 

Máte během dne nějaké rituály, které pravidelně provozujete? V takovém případě spojte příjemné s užitečným. Spojte třeba pití kávy při snídani se čtením zajímavé knihy, která vás může dostat zas o kousek dál. Nebo třeba odpolední pauzu spojte s plánováním následujícího dne nebo sestavením shrnutí dne aktuálního.