Podnikání

Filmy, které dokážou nakopnout

Mít svůj vlastní podnik – to je chlouba čím dál většího procenta lidí. Podnikání dnes už otevírá brány opravdu každému. Takové podnikání je však velmi riskantní, a to bohužel mnoho lidí odstrašuje. A ty, které to neodstraší, někdy potřebují řádnou dávku motivace. Podnikání má na své cestě řadu překážek, a pokud chcete dosáhnout vrcholu, který si v podnikání stanovíte, pak se rozhodnete je překonat, ale někdy to chce opravdu řádný pohonný motor, protože jinak to půjde opravdu těžce.

Takových motivací je dnes na mnoha internetových stránkách a na sociálních sítích opravdu habaděj. Není se čemu divit – přece jenom i procento aktivních podnikatelů neustále roste. V poslední době se hojně setkáváme s motivačními citáty hlavně tehdy, kdy je řekli slavní lidé – jiné citáty jsou od anonymních autorů, přesto jsou velice známé a jejich jednotlivá slova dokážou nakopnout tak, jako žádný jiný druh motivace. Motivaci najdete také v mnoha knihách, které mají své čestné místo v řadě knihkupectví. Takové knižní výtisky o podnikání jsou většinou napsány úspěšnými lidmi, které o dané tématice něco vědí a jsou zkrátka v tomto oboru zdatní. Mnohdy dokážou varovat před takovými překážkami, o kterých doposud nemáte ještě ani ponětí. Je nutné také zmínit i to, že motivovat se dá ještě trochu jinak, a to hlavně pomocí filmů.

Filmy jsou pro mnohé neskutečně skvělé vyplnění volného času, pro jiné je to však ztráta takového vzácného času. Ztrátou času je však film tehdy, pokud jeho náplň není motivační a trochu sdělná. Jestli podnikatel potřebuje nakopnout a nemá zrovna čas k tomu, aby si četl odborné knihy o podnikání, pak by se měl zaměřit na následující dva filmy, jež jsou opravdu unikátní svým posláním.

• JOBS

Filmy o velkém Stevu Jobsovi zná dnes celý svět. Jeho příběh nadchnul nejednoho filmaře, proto se dnes může filmový svět pyšnit hned několika jeho filmovými zpracováními. Každé zpracování v sobě nese jisté poselství. Vždycky je zmíněno, že bláznům patří svět, protože právě oni se nebojí jít proti proudu, proti davu. A jenom tak se buduje úspěch.ovi zná dnes celý svět. Jeho příběh nadchnul nejednoho filmaře, proto se dnes může filmový svět pyšnit hned několika jeho filmovými zpracováními. Každé zpracování v sobě nese jisté poselství. Vždycky je zmíněno, že bláznům patří svět, protože právě oni se nebojí jít proti proudu, proti davu. A jenom tak se buduje úspěch.

• Štěstí na dosah

Unikátní film, v němž hraje jedinečný Will Smith, dokáže nakopnout pouze jedním jediným citátem, který je obsažen zhruba v druhé polovině filmu. Právě ten vždy motivuje natolik, že se zvednete ze židle, vypnete film a rozhodnete se jít vstříc svému snu.