Podnikání

Německo bere zaměstnance – kolik jich zaměstnává?

Česká republika se aktuálně potýká se zaměstnaneckou krizí. Bohužel se setkáváme s tím, že zaměstnanci jsou nyní jakousi vzácností. Bez nich bychom se dostali do jakési šachové situace, protože díky nízké nezaměstnanosti zrovna nemáme z koho vybírat. Není se čemu divit, když tak pracovní místa jsou neustále nezaplněna a když zaměstnavatelé jsou ochotni udělat naprosto všechno pro vhodného kandidáta, který se k nim ukáže na pohovoru.

Zaměstnanců je opravdu nedostatek. Většinou za to můžou sezonní práce a nejrůznější brigády, které jsou samozřejmě populárnější a mnohdy i výhodnější, než vážný pracovní poměr ve společnosti, pro kterou se zrovna pracovat nechce. Řada lidí odletěla do zahraničí, kde se jim daří jenom proto, že mají dostatek peněz na bankovním účtu. To, že pracují jako číšníci nebo dělají něco, co dělat nechtějí, to je už dávno nezajímá. Peníze jsou pro ně na prvním místě – bez nich by zkrátka nebylo vůbec fajn, a to zejména v dnešní době.

Všichni však mají za to, že schopné zaměstnance bere hlavně Anglie, do níž lidé cestují i přes velké množství útoků, které se udály za poslední dobu. Už se však zjišťuje, že to, co se vydělá v Anglii navíc, se tam také rychle utratí. Nejzákladnější věci tam stojí totiž obrovský majlant! Nejvíce se zaplatí za dopravu a také za ubytování. Anglie však není tou zemí, do které lidé utíkají nejčastěji. Naším největším sokem je v tomto případě náš soused!

Německo zaměstnává lidi z celého Evropské unie

Německo je naším největším sokem, co se týče zaměstnanecké síly. Přece jenom je Německo svou ekonomikou mnohem silnější než ekonomika naše či jiného evropského státu. Němci většinou nechtějí pracovat, i když minimální mzda se pohybuje v mnohem větších cifrách, než u nás. Díky vyšším platovým možnostem se není čemu divit, když se do této země hrne množství obyvatel z celé Evropy. Německo aktuálně zaměstnává skoro pět milionů lidí z ostatních zemí Evropské unie.