Půjčky

Finanční rezerva jako něco, co nás ochrání před půjčkami

Půjčky jsou v dnešním světě na denním pořádku, což je poměrně škoda, protože lidé si opravdu nepotřebují půjčovat. Vždyť je tu rodina, která s finanční tíživou situací rozhodně pomůže. Pokud však nechceme s naší finanční situací obtěžovat rodiče, pak bohužel musíme přejít k půjčkám, které jsou však většinou nebankovní, protože právě nebankovní půjčky jsou pro nás opravdu to nejvýhodnější, co nám může přijít pod ruku. Jestliže však chcete půjčkám předejít, měli byste dbát na to, abyste si dělali nějakou finanční rezervu.

Finanční rezerva je tu vždycky – měla by tu tedy vždycky být. Je tu hlavně pro chvíle, kdy se právě dostanete do tíživých situací a kdy z nich nebudete moct jít ven. Oprava spotřebiče nebo jiné podobné věci se dají čerpat z této finanční rezervy, díky čemuž tak nenarušíte běžný chod vaší domácnosti či váš běžný život. Nicméně je nutné, abyste si ji vůbec z něčeho dělali. Většinou si lidé odkládají něco z výplaty, ale finanční rezerva se pomalu ale jistě skládá i z drobných maličkostí.

Vytřiďte sklep, prodejte věci a peníze hoďte do prasátka!

Pokud netoužíte po odkládání části peněz z výplaty, jelikož třeba není velká, pak sáhněte jednoznačně po penězích, které vám vyplynou z nějakého prodeje nějakého spotřebiče. Třeba jste něco dostali dárkem, ale máte to už rok schované a víte, že to nikdy nepoužijete, pak to prodejte a peníze si uspořte do prasátka. Přesně tak se to dělá – i drobné příjmy mohou rapidně pomoct.

Navíc ženy například mohou vytasit svůj šatník – mohou najednou rozprodat věci, které už dávno nenosí, a místo toho, aby si za ně koupili něco pro sebe, mohou peníze uspořit na domácnost.

Finanční rezerva nás opravdu ochrání před půjčkami?

Jelikož si v poslední době lidé půjčují na ty nejvíce banální věci, pak ano – finanční rezerva nás opravdu dokáže ochránit před půjčkami. Většinou je tu proto, abychom zaplatili poplatky na další měsíc, abychom zaplatili nájem, abychom spravili poškozený spotřebič. Mnohdy nám dokonce pomůže splatit nějakou jinou půjčku, což se samozřejmě taky počítá.