Půjčky

Jak si vytvořit železnou zásobu, aniž bychom si půjčili?

Někdy do našeho života můžou dostat chvíle, s nimiž nepočítáme. Jsou to takové okamžiky, které jsou pro nás velice těžké hlavně proto, že nám většinou sahají do financí. Můžeme přijít o práci, můžeme marodit, může se nám cokoliv rozbít nebo stát. Najednou se octneme v situaci, v níž by se rozhodně nechtěl nikdo octnout – zůstaneme bez peněz.

Být bez peněz je v dnešní době opravdu špatné, protože za peníze si dneska koupíme opravdu všechno – dokonce pomalu už i zdraví. Peníze tu sice jsou a budou, ale někdy se k nám z jakéhokoliv důvodu nemusí dostat. Je zapotřebí, abychom si tedy začali tvořit železnou zásobu, která tu bude přesně pro okamžiky, kdy najednou nebudeme mít pravidelný příjem peněz. Jenže málokdo takovou železnou zásobu má. Mnoho lidí by si ji chtělo založit, ale jenom málokdo opravdu ví, jak jí dosáhnout.

Odložte si z každé výplaty pár tisíc

Železná zásoba jsou vlastně úspory, které jste schopni si našetřit, aniž by bylo ovlivněno vaše každodenní fungování. Samozřejmě to asi není to nejjednodušší, ale jak si na to zvyknete, pak to bude jedna radost. Z každé výplaty si tak odložte třeba pár tisíc korun – dejme tomu, že si odložíte i hloupou tisícovku – přece jenom to je už dvanáct tisíc za rok. Většinou je takový průměr, který lidi ustojí si dát stranou, zhruba tři až pět tisíc korun.

Partneři to mají výhodnější!

Pokud však bydlíte s partnerem, pak se rozhodněte, že budete čerpat z jedné jediné výplaty. Tu jednu dáte stranou. Jelikož nakupujete jídlo společně a podobně, pak pro vás bude snadné vyžít z jedné jediné výplaty. Najednou tak ušetříte třeba dvacet tisíc měsíčně, a to už se opravdu dá!

Vytvořit si železnou zásobu by měla být povinnost každého z nás. Vyhneme se tak koloběhu půjček, který není pro nás nic dobrého. Půjčky jako takové není dobré čerpat, aniž je to nutné – vždy jsou tu rodiče nebo rodina, k níž bychom s půjčkou měli přijít nejdříve.