Finance

Finanční tipy nejen pro samoživitelky

Nejen samoživitelky se dnes ptají, jak mají finanční situaci v době koronavirové krize zvládnout. Naštěstí způsobů, jak si usměrnit finance a zároveň přispět něco do rodinného rozpočtu je rovnou několik. A hodí se nejen pro samoživitelky, ale taktéž pro ostatní lidi, kteří na tom nyní nejsou finančně nejlépe.  

Prvním krokem je inventura výdajů 

Aby však člověk mohl něco uspořit, nejdříve je třeba provést inventuru výdajů. Bez toho to zkrátka nejde. Stáhněte si mobilní aplikace, které vám budou evidovat veškeré výdaje a na konci měsíce si nad výdaji sedněte. Zjistíte, kam vaše peníze mizí.  

Při inventuře výdajů se dozvíte, za co konkrétního utrácíte. Je dobré se nad jednotlivými výdaji pozastavit a říct si, jestli je to nezbytný výdaj nebo jestli se bez dané věci další měsíc obejdete. Za nezbytný výdaj se berou účty za elektřinu nebo mobilní služby, zbytné výdaje jsou na druhou stranu návštěvy kina nebo obědy v restauracích.  

Zvyšte svou kvalifikaci 

Mnozí lidé jsou z důvodu koronavirové pandemie doma. V takovém případě je dobré zvýšit svou kvalifikaci čili využít čas k něčemu prospěšnějšímu. Pokud zvýšíte svou kvalifikaci, zvýšíte také pravděpodobnost vyšších výdělků v budoucnu. Otevře vám to nové možnosti.  

Pokud jste osobou samostatně výdělečně činnou, je dobré investovat svůj čas do zvýšení portfolia. Co dokážete zvládnout a zároveň nabídnout klientům? 

Hledejte další výdělek 

Nemusíte mít dvě zaměstnání, stačí najít nějakou práci, kterou lze vykonávat z pohodlí domova. Dalším výdělkem se rozumí například prodej kosmetiky z pohodlí domova, dále pak prodávání věcí v online bazarech nebo domácí výroba bytových doplňků.  

Možností, jak si přivydělat z pomocí domova, je opravdu celá řada. Stačí jenom pátrat na internetu, případně zhodnotit své vlastní možnosti. Baví vás nějaká činnost? A jde ji zpeněžit?