Půjčky

Nejčastější typy půjček, se kterými se můžete setkat

Současná koronavirová krize může řadu lidí dohnat až do toho stádia, že si zajdou půjčit peníze od bankovní nebo nebankovní společnosti. Jestliže i vy jste se dostali do situace, ve které si musíte půjčit, je dobré nejdříve se zorientovat v nabídce půjček na trhu. Nabídka půjček na trhu je totiž opravdu pestrá a zajímavá.  

Mikropůjčky 

Jestliže si nepotřebujete půjčit víc než pár tisíc korun, stojí za zmínku mikropůjčka. Ta je pravděpodobně nejsnáze dosažitelná, a to díky nízkým půjčkám, které lze získat. Peníze jsou zpravidla posílané doslova obratem, dokonce se společnosti neptají, k jakému účelu budou půjčené peníze sloužit.  

Mikropůjčky však s sebou nesou řadu povinností. Například je nutné splatit půjčky během následujících několika týdnů. Pokud nedojde k brzkému splacení, hrozí vysoké pokuty a samozřejmě i vysoké úroky z prodlení. V případě, že nedojde ke splacení půjčky ve stanoveném termínu, se zvyšuje i hodnota RPSN.  

Kontokorent 

Dnes se také velmi často setkáte s kontokorentem čili s revolvingovým úvěrem, který nabízí banky k běžnému účtu. Kontokorent je jinými slovy možnost jít “do mínusu”, a to klidně i do mínus sto tisíc korun. Opět se jedná o poměrně snadno dosažitelný úvěr, který se dokonce nemusí opakovaně schvalovat.  

Co je nevýhodou kontokorentního účtu, jsou především vysoké úroky. Ty dosahují klidně i patnácti procent, ale setkat se můžete s daleko vyššími úrokovými sazbami.  

Hypotéka 

Velice probíraným tématem ve světě úvěrů je hypotéka. I když se požadavky pro získání hypotéky v posledních měsících změnily, stejně je hypotéka pro řadu lidí nedosažitelná. V případě hypotéky se často musí ručit nemovitostí, na druhou stranu jsou úroky v porovnání s jinými zmiňovanými úvěry velice nízké. Stejně tak nízká je i hodnota RPSN.