Nejčastější typy půjček, se kterými se můžete setkat

Současná koronavirová krize může řadu lidí dohnat až do toho stádia, že si zajdou půjčit peníze od bankovní nebo nebankovní společnosti. Jestliže i vy jste se dostali do situace, ve které si musíte půjčit, je dobré nejdříve se zorientovat v nabídce půjček na trhu. Nabídka půjček na trhu je totiž opravdu pestrá a zajímavá.  

Mikropůjčky 

Jestliže si nepotřebujete půjčit víc než pár tisíc korun, stojí za zmínku mikropůjčka. Ta je pravděpodobně nejsnáze dosažitelná, a to díky nízkým půjčkám, které lze získat. Peníze jsou zpravidla posílané doslova obratem, dokonce se společnosti neptají, k jakému účelu budou půjčené peníze sloužit.  

Mikropůjčky však s sebou nesou řadu povinností. Například je nutné splatit půjčky během následujících několika týdnů. Pokud nedojde k brzkému splacení, hrozí vysoké pokuty a samozřejmě i vysoké úroky z prodlení. V případě, že nedojde ke splacení půjčky ve stanoveném termínu, se zvyšuje i hodnota RPSN.  

Kontokorent 

Dnes se také velmi často setkáte s kontokorentem čili s revolvingovým úvěrem, který nabízí banky k běžnému účtu. Kontokorent je jinými slovy možnost jít “do mínusu”, a to klidně i do mínus sto tisíc korun. Opět se jedná o poměrně snadno dosažitelný úvěr, který se dokonce nemusí opakovaně schvalovat.  

Co je nevýhodou kontokorentního účtu, jsou především vysoké úroky. Ty dosahují klidně i patnácti procent, ale setkat se můžete s daleko vyššími úrokovými sazbami.  

Hypotéka 

Velice probíraným tématem ve světě úvěrů je hypotéka. I když se požadavky pro získání hypotéky v posledních měsících změnily, stejně je hypotéka pro řadu lidí nedosažitelná. V případě hypotéky se často musí ručit nemovitostí, na druhou stranu jsou úroky v porovnání s jinými zmiňovanými úvěry velice nízké. Stejně tak nízká je i hodnota RPSN.