Finance

Jak ušetřit na cesty? Zajímavé tipy a rady

Cestování – to je životní poslání nejednoho člověka. Lidé dnes cestují do zahraničí, ale také si užívají krásných míst tady v Česku. Během svých cest se učí lidé různé jazyky, což je ostatně dobře – ne nadarmo se říká, že čím víc jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. V současné době se však většina mladých lidí potýká s nedostatkem peněz. Nemají zkrátka peníze na cesty, které by tak rádi podnikli. Někteří ještě studují, jiní musí platit už tak předražené nájmy. Naštěstí existuje několik tipů, jak si na cesty našetřit.  

Abyste měli více peněz, nemusíte chodit do dvou prací najednou nebo mít po práci ještě nějaký přivýdělek. Je zde možnost začít šetřit. Šetření ještě nikdy nikoho nezabilo, to je ostatně všeobecně známý fakt. Navíc to není nic těžkého, je to jenom o zvyku.  

Aby vám šetření šlo opravdu od ruky, prozraďme si několik tipů a rad, jak si ušetřit právě na cesty, které chceme podniknout.  

Tipy a rady, jak ušetřit na cesty 

  • Začněte praktikovat obálkový systém. A sice napište si na obálky to, na co si chcete ušetřit, a zkrátka si nějaké částky odkládejte stranou. Záleží jenom na vás, kolik si budete stranou odkládat. Odložená částka by vás neměla zruinovat, neměli byste ji ani postrádat.  
  • Začněte praktikovat pravidlo třiceti dnů. Pokud si chcete nějakou věc koupit, počkejte třicet dnů, než si ji koupíte. Pokud se vám bude věc stále líbit, pak si ji po uplynutém měsíci pořiďte. Jestli se vám líbit už nebude, budete rádi, že jste si danou věc nekoupili. A ušetřené peníze můžete odložit stranou.  
  • Začněte šetřit energií. Ceny za energie neustále rostou, proto byste měli začít s energiemi šetřit. Ušetřené peníze pak můžete vložit do cestování, jednoznačně to nebude málo. Otázkou je, jak šetřit na energiích. Co třeba vypínat televizi, kdy usínáte, nebo vypojovat konvice ze zásuvky? 
  • Ušetřete i na sportu, pokud ho tedy aktivně praktikujete. Místo hodiny badmintonu si běžte zaběhat, je to přece jen zadarmo. Stejně tak je zadarmo i cvičení doma, trenéra nepotřebujete.