Podnikání

Sdíleným autům se v Praze daří. Byznys dál roste

Se sdílenými koly jste se už určitě setkali. Jedná se o kola, která si zkrátka můžete půjčit, když potřebujete. Jenom zadáte do mobilní aplikace, jaké kolo jste si půjčili, poté se projedete, kolo vrátíte a zaplatíte drobný poplatek, který je za půjčení kola účtován. Díky obrovské popularitě sdílených kol se také začaly sdílet koloběžky, které jsou taky velmi oblíbené. A díky zvyšujícímu se zájmu o koloběžky se najednou do Prahy dostala i sdílená auta, která fungují na podobném principu. A jelikož i auta jsou tak oblíbená, rozhodl se maďarský carsharing GreenGo přivézt do hlavního města Česka nové vozy, a to konkrétně elektrické Volkswageny e-Upy.  

Lidé sice využívají k přemísťování se městskou hromadnou dopravu, ale stále oblíbenější je jízda na kole. Ovšem ani na kole nelze uvézt třeba nákup z IKEI nebo z podobného obchodu, auto je zkrátka potřeba. Pokud patříte k lidem, kteří si občas auto potřebují půjčit, ideální je půjčit si automobil v rámci carsharingu GreenGo. V Praze se už takových sdílených vozidel nachází přes sedm stovek a nově se jejich počet bude navyšovat.  

Neubližujete životnímu prostředí 

Ochránce životního prostředí rozhodně potěší, že automobily půjčované v rámci carsharingu jsou na elektrický pohon, neškodí tedy životnímu prostředí. V rámci projektu GreenGo jsou už od samého začátku využívány elektromobily. Byly dokonce i při samotném startu projektu v Budapešti před třemi lety.  

GreenGo zatím působil jen ve zmiňovaném Maďarsku, ale nově se rozhodl expandovat do zahraničí. Jako svou první loď si vybral carsharing Prahu a byl to rozhodně dobrý krok. O automobily je opravdu zájem.  

Zatím jsou vozy jen v testování 

I když zájem o takzvaný carsharing roste, zatím jsou vozy jen v testovacím stádiu. Vozy poznáte lehce, jsou to elektrické Volkswageny e-Up, které mají bílo zelený polep, respektive logo GreenGo.