Finance

Metallica v Praze zazářila. Skoro dva miliony korun ze vstupenek jdou na obědy pro děti

Koncertů v hlavním městě je každým rokem opravdu požehnaně. Letos v létě se k odehraným koncertům připojil i další, a to kapely Metallica, který byl beznadějně vyprodaný. Metallica letos hrála před více jak sedmdesáti tisíci diváky, a to v pražských Letňanech, kterými zněly zvuky kytar a bubnů. Opět po letech se jednalo o obrovskou show, během které zazněla i skladba Jožin z Bažin, kterou si Metallica od minule pořádně nacvičila. Většina lidí až do nynějška měla za to, že šli jenom na velkou show, která pro ně bude nezapomenutelná, pravdou ale je, že přispěli i na dobrou věc. Skoro dva miliony korun ze vstupenek totiž putovaly na obědy pro děti.  

To, že se skupina zapojuje i do charitativních činností, není novinkou, ovšem většinou si jejich fanouškové tento fakt neuvědomují. I koncert v Letňanech byl za účelem dobré věci, skoro dva miliony korun putovaly na zmiňované obědy pro děti.  

Metallica dlouhodobě podporuje různé organizace 

Metallica je známá tím, že podporuje různé organizace, letos se spojila s českou organizací Women for Women a také projektem Obědy pro děti. Na školní obědy dětem se darovalo konkrétně 1,8 milionů korun, za to se tedy pořídí více jak sedmdesát tisíc obědům těm nejmenším školákům. Podpory se tak dočká skoro čtyři sta dětí, které budou mít obědy na celý rok.  

Z každé vyprodané vstupenky šlo na obědy 25 korun 

V Letňanech to letos bylo tak, že z každé vyprodané vstupenky šlo na oběd pro dítě pětadvacet korun. Oproti loňskému roku, kdy byla také kapela propojena se zmiňovanou organizací a zmiňovaným projektem, se jedná o čtyřnásobný růst, který nikdo nečekal. Důvodem takového růstu vybrané sumy je pořádání akce v pražských Letňanech, které přilákaly daleko více diváků než vloni.  

Pro srovnání, vloni se na dětské obědy vybralo skoro půl milionu korun, zaplatit se tak mohlo necelých dvacet tisíc obědů pro děti.