Finance

Jak za pár měsíců našetřit na dovolenou?

Závidíte sousedům, že už mají vybranou dovolenou? Nebuďte pozadu, taky si nějakou objednejte. Možná váš však tíží to, že na dovolenou nemáte dostatek peněz. Tím se však trápit nemusíte, existuje několik způsobů, jak si na dovolenou našetřit už během pár měsíců. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte.  

Každý člověk si zaslouží jet v létě na dovolenou. Pokud patříte k lidem, kteří si jen stěží občas dopřejí odpočinek, pak si zasloužíte jet na dovolenou hned dvakrát! Pokud vás ale tíží finanční situace, nenechte se jí zastrašit. Do konce hlavní sezony zbývá ještě několik měsíců, během kterých můžete ušetřit dostatek peněz na to, abyste na dovolenou skutečně jeli nebo letěli. A my pro vás máme několik tipů, jak na to.  

Tipy, jak ušetřit na dovolenou za několik měsíců 

  • Začněte sledovat akce a slevy. To je zásada číslo jedna. Nekupujte zbytečně předražené potraviny, začněte spíše nakupovat ve slevách, a to jen to, co skutečně potřebujete a co jste schopní zkonzumovat.  
  • Začněte jíst jen a pouze doma. Nedovedete si představit, kolik peněz ušetříte, když nebudete jíst venku. Odpusťte si jídla v restauracích, objednávání si jídla domů z hospod nebo si také stopněte kavárny a s kamarádkami.  
  • Místo slazených nápojů začněte pořádně pít vodu. Nejen, že je to levnější, ale navíc díky ní nemáte takový hlad. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.  
  • Utrácíte za knížky? Pak si raději pořiďte průkaz do knihovny a začněte si knížky půjčovat. Je to levnější, navíc seženete i takové knihy, které třeba v knihkupectvích mají vyprodané.  
  • Stop návykům a zlozvykům v podobě kouření nebo pití alkoholu. Víte, kolik vás cigarety a alkohol ročně stojí? Neuvěřitelné peníze! Během pár měsíců si jen na zlozvycích jste schopni našetřit desetitisíce (suma se samozřejmě odvíjí od toho, jak moc závislými jste byli).