Podnikání

Jak zafinancovat franšízové podnikání?

Plánujete vstoupit do světa byznysu? Nemusíte do světa podnikání vstoupit se svým vlastním nápadem, u něhož nemáte jisté, jak vlastně dopadne. Můžete do světa podnikání vstoupit s franšízou, která má své stálé klienty a která se už vepsala do paměti lidí. Franšízové podnikání s sebou nese větší pravděpodobnost úspěchu a nižší riziko krachu, ovšem na druhou stranu něco stojí. Odkoupit si licenci a zaplatit veškeré poplatky spjaté s franšízou, to není zrovna levná záležitost. 

Cena takové franšízové licence je pokaždé jiná. Liší se úspěšností a velikostí dané franšízy, se kterou chcete podnikat. Například franšízová licence společnosti McDonald`s bude samozřejmě daleko dražší, než franšízová licence konceptu Sklizeno, stejně tak bude u první zmíněné společnosti větší pravděpodobnost úspěchu a rychlejší návratnost investice, také nižší riziko krachu. 

V souvislosti s franšízovým podnikáním se celá řada lidí ptá na to, jak celý byznys zafinancovat. Samozřejmě ne každý má tisíce nebo miliony v kapse, a tak se dotazuje, kde potřebné peníze najít nebo koho o ně požádat. 

Najděte si svého investora

Samozřejmě se nabízí možnost najít si vlastního investora. Pokud se vydáte na lov investora, je důležité, abyste měli vypracovaný podnikatelský plán, v němž dobře popíšete podnikatelský záměr a jednotlivé cíle, které chcete dokázat. Musí to být pro investora zajímavé, musí být z toho patrné, že to s franšízou myslíte vážně a že to chcete skutečně daleko dotáhnout. 

Půjčte si

Další možností je půjčit si. Půjček je dnes na finančním trhu mnoho, máte možnost půjčit si od bank nebo také od nebankovních institucí. K nebankovním půjčkám patří podnikatelské půjčky od společnosti PROFI CREDIT, ty jsou velice oblíbené. Jenže musíte podnikat alespoň půl roku, abyste na ně dosáhli. Pokud však minimálně půl roku podnikáte, můžete si půjčit až čtvrt milionu korun. A za takovou sumu si odkoupíte licenci velice úspěšného franšízového konceptu.