Finance

Jaké schopnosti potřebujete ke správnému investování?

Pokud máte pod polštářem naspořených několik tisíc korun, pravděpodobně je chcete do něčeho investovat. Vložit peníze na spořící účet je sice jedna z možností, na druhou stranu se nedočkáte takového velkého zvýhodnění, jaké byste očekávali. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí své úspory navýšit o desítky procent, pak investujte do něčeho, co má smysl. K tomu, abyste ale správně investovali, potřebujete mít několik vlastností nebo schopností.  

Investovat lze dnes skutečně do všeho. Můžete investovat do cenných papírů, můžete investovat do kryptoměn, dokonce i do drahých kamenů, umění nebo třeba do akcií. Ať už se ale rozhodnete investovat do čehokoli, zodpovězte si otázku, jestli máte všechny z níže uvedených schopností. Ty totiž vedou k úspěchu.  

Dokážete oddálit uspokojení svých potřeb 

Pravdou je, že investování je běh na dlouhou trať. Není to záležitost chvilky, je nutné, abyste se zkousli a nevycouvali během následujících let. Investice se vrátí mnohdy skutečně až za několik dlouhých let, s tím zkrátka musíte počítat. Třeba v případě zlata nebo kryptoměn – hodnota neustále kolísá, na výhodné hranici může být až za pět let. To samé platí u umění, které nabývá hodnotu každým rokem.  

Jste finančně gramotným člověkem? 

Být finančně gramotným člověkem, to je opět schopnost, kterou potřebuje každý, kdo investuje. Finanční gramotnost lze popsat jako soubor vědomostí, jež směřují k tomu, že peníze pracují pro vás, ne že vy pracujete pro ně.  

Máte sebekázeň 

Pokud chcete uspět v jakémsi dlouhodobém budování, pokud chcete dosáhnout bohatství v jakékoli formě, musíte mít jistou dávku sebekázně. Zejména pro investiční úspěch je sebekázeň společně s jakousi disciplínou velice důležitá a takřka zásadní. Ostatně sebekázeň a jistá disciplína je důležitá i v jiných oblastech lidského snažení.