Podnikání

Jaké byznys lekce člověka ve škole nikdy nenaučí?

Mnoho lidí se shoduje na tom, že české školství trochu zaspalo. V lavicích se neučí to, co by se učit mělo, ale spíše se klade pozornost na trochu jiné, méně důležité lekce, které však v životě nebudou ve skutečnosti vůbec zapotřebí. Pojďme se podívat na ty, které by se naopak ve školních lavicích vyučovat měly a naučme je děti sami.  

Bude to stát za to? Pak to také udělejte 

Říká se, že hřbitov je tím nejsmutnějším místem na světě. A není tomu tak proto, že zde leží nebožtíci z mnoha rodin. Spíše je to z toho důvodu, že zde leží tuna nápadů, které se nikdy nerealizovaly. Proto bychom svým dětem měli klást na srdce jednu věc, a sice pokud si myslíte, že váš nápad bude stát opravdu za to, pak to také udělejte.  

Školský systém bohužel nyní diktuje to, že co se člověk zde naučí, tak to také platí. I proto žáci vychází ze školy spoutaní osnovami a potlačenou kreativitou. Úspěšní se však snaží vymanit se z těchto zásad a naopak své vize zapřáhnout, protože jejich realizace je možná. 

Plánujeme, plánujeme, ale plány nerealizujeme 

Ano, plánovat je sice krásné, ale pokud se neuchýlíme ke krokům, pak je plánování prakticky zbytečné. Mít dobrou strategii je sice klíč k úspěchu, ale jestliže se neuchýlíme k realizaci, pak jsou plány prakticky k ničemu.  

Ano, myslet na budoucnost je třeba, ale budoucnost se odráží od toho, co uděláme dnes. Bohatí se shodují v jedné věci, a sice tvrdí, že tím nejlepším způsobem, jak předpovědět budoucnost je vytvořit si ji.  

Úspěch nepadá do klína 

Mýlí se ten, kdo se domnívá, že pokud bude sedět na židličce, všechno se najednou semele i bez jeho sebemenšího zapojení se. Je to samozřejmě omyl, protože žádnému člověku úspěch nespadne do klína. Ano, za sezení na židli vás pochválí ve škole, ale pokud se v tomto duchu budete nést ještě v dospělosti, pak se úspěch opravdu nedostaví.  

Pro skutečný úspěch se musíte odpoutat od starých, zaprášených metod. Musíte hledat nové způsoby, které by vás dostaly úplně jinam.