Finance

Jaké finanční produkty jakých bank byly vloni nejlepší?

Uvažovali jste nad tím, že byste si vzali půjčku nebo hypotéku? Je to krok, který se sice musí promyslet, promyslet se však ještě více musí banka, které se svěříte do rukou. Dnes je finanční trh plný bank a nebankovních institucí, které můžete požádat o pomoc v případě, že si chcete půjčit, založit spořící účet nebo že chcete požádat o hypotéku. Abyste se nevložili do rukou nevýhodné společnosti, máme pro vás tip – svěřte se do rukou bank, které byly v uplynulém roce hodnocené jako nejlepší.  

Sjednáváme si hypotéku 

O hypotékách se aktuálně neustále mluví, žadatelů díky přísnějším podmínkám ubývá, to však neznamená, že byste ji právě vy nemohli získat. Požádejte proto o hypotéku v bance, která se vloni zařadila k těm nejlepším První místo si obhájila mHypotéka Light od banky mBank. Druhé místo nově patří bance Fio banka, která nabízí hypotéku v rámci finančního produktu Fio hypotéka. Třetí nejlepší bankou poskytující hypotéku je Equa bank, která hypotéku nabízí v rámci finančního produktu Účelová hypotéka.  

Sjednáváme si nebankovní mikropůjčky 

Někdy však potřebujete půjčit jen pár desítek tisíc korun, ne-li pár tisíc korun, a tak si sjednáme nebankovní mikropůjčky. Zde se poměrně nic nezměnilo v porovnání s žebříčky roku 2017. První místo si obhájila společnost Home Credit se svou půjčkou Kamali, na druhém místě se umístila Zaplo půjčka od Zaplo Finance a třetí místo získala Rychlá SMS půjčka, kterou má na svědomí Via SMS.  

Sjednáváme si spořící účty 

Velmi atraktivní jsou také spořicí účty. Lidé si zkrátka chtějí dávat peníze stranou, na druhou stranu si nechtějí dávat peníze pod polštář nebo si je schovávat do šuplíků u nočního stolku. Spořící účty jsou taková jistota, že peníze někde uložené jsou, navíc mohou být krapet zvýhodněny.  

Nejlepším poskytovatelem spořicích účtů je Air Bank se svým Spořícím účtem, na druhém místě se umístila Wüstenrot hypoteční banka se svým finančním produktem Wüstenrot Spořící účet a na třetí pozici se umístilo FÉR spoření PLUS společnosti Sberbank.