Finance

Když si pojišťujeme elektroniku, měli bychom být ostražití

Elektronika dnes není nic levného. Měli bychom mít neustále na paměti, že na elektroniku si vyděláváme déle než na cokoli jiného. Lidé mnohdy volí nákup na splátky, když kupují televizi nebo notebook. Zejména v tomto případě by měli také investovat do pojištění, nechtějí přece přijít o elektroniku dříve, než ji splatí. Pojištění elektroniky není vůbec špatná věc. Přece jen krádeže se dějí dnes a denně, stejně tak každý den může dojít k poškození, které nespadá do reklamace. Pár stovek navíc za pojištění nás už snad nezabije, navíc nám v případě neopravitelného poškození může přijít vhod.  

Pojistit si elektroniku – to je krok, na který bychom neměli zapomínat. Elektronika jako taková je potřebná, dnes už si bez ní nedokážeme představit náš život. Jak již bylo zmíněno, nejedná se ale o nic levného, a tak bychom nad pojištěním neměli váhat. Ovšem dříve, než na nějaké pojištění kývneme, bychom měli zjistit dopředu několik informací.  

Na jaká rizika se pojistka vztahuje? 

Není pojistka jako pojistka. Než podepíšete pojistku, která je na první pohled velmi lákavá, měli byste si ujasnit, na co konkrétně se vztahuje, ať později nejste překvapení. Nejčastěji se vztahuje na poškození a zničení věcí cizí osobou či třetí osobou, také se vztahují na krádeže či ztrátu věcí. Ne každá pojišťovna ale nabízí pojistky na elektroniku vztahující se na všechna možná a častá rizika. Některá pojišťovna uhradí ztrátu, jiná ne, některá zaplatí opravy, jiná ne. Informujte se.  

Informujte se o výlukách 

Co každého překvapí, jsou výluky. Ty se nachází v každé pojistce, nezáleží na tom, jestli je to pojistka na auto nebo pojistka vztahující se na domácnost. V každé pojistce je háček a tento háček musíte najít zavčasu – tedy dříve, než dojde k podepsáni a uzavření pojistky.  

Výluky se najdou i u pojištění elektroniky. Informujte se o nich hned, ať později nejste překvapeni. Některé pojišťovny nemusí zaplatit škody, které označí za úmyslné, jiné mohou požadovat schválení servisu.