Finance

Jaké jachty patří k těm nejdražším na světě?

Přejete si jednoho dne vydat se na širé moře na jedné z nejkrásnějších jachet na světě? Pak si připravte pořádnou sumu peněz. Projížďka na jachtě je sama o sobě poměrně drahá záležitost, pokud ale mluvíme o projížďce na jedné z nejdražších jachet světa, to pak mluvíme o hotové pálce. Pojďme se podívat na ty nejdražší jachty na světě a zároveň si prozraďme, na kolik vlastně tento luxus vyjde.  

Jachta Dubai 

Pokud máte stranou 350 milionů dolarů, pak si můžete pořídit jachtu Dubai. Jedná se o jachtu, která byla postavena na zakázku. A zakázku nezadal nikdo jiný než brunejský princ Jefri Bolkiah. Loď je poměrně nová, má čtrnáct let. Na její výrobě se však pracovalo dlouhých deset let. Ta snaha a píle však stála za to.  

Jachta, které se také někdy přezdívá superjachta, dokáže pojmout přes sto hostů. Má několik bazénů, vířivky, také luxusní interiér plný nevšedních prvků. Na tomto se zkrátka nešetřilo.  

Jachta Luna 

Jestliže vám přijde málo dávat 350 milionů dolarů za jachtu, proč se nepodívat ještě po dražším kousku? Dražší jachtou je jachta jménem Luna, která vyjde na 500 milionů dolarů. Tato jachta má za sebou velmi zajímavý příběh. Je to vlastně hlavní předmět nejdražšího rozvodu ve Velké Británii.  

Opět má jachta několik bazénů na své palubě, vlastní i několik wellness a samozřejmě i řadu luxusních prvků.  

Jachta Azzam 

Že vám i 500 milionů dolarů přijde za jachtu málo? Vy teda máte na rozdávání! Pak investujte do jachty Azzam, která stojí obrovských 650 milionů dolarů. Jedná se o doslova megajachtu, za kterou stojí společnost Lurssen Yachts. Postavená byla původně pro prezidenta Spojených arabských emirátů. 

Jedná se o čtvrtou nejdražší jachtu na světě, která je velice luxusně zařízená. Dokonce se jedná i o velice rychlou jachtu, která může dosáhnout rychlosti až třicet uzlů.