Podnikání

Jazyk je v podnikání nutností – naučte se ho během pár hodin

V poslední době se do světa podnikání hrne opravdu kdekdo. Přece jenom každý chce být svým pánem, chce být pánem svého času, ovšem nikdo si už nepředstaví, jaká je s tím podnikáním práce. Pokud nebude podnikatel někdy ochotný zůstat déle v práci nebo pracovat i o víkendu, nikdy svým pánem nebude. K tomuto postu se musí samozřejmě dostat, a to tak, že bude zkrátka dřít, makat a pracovat nejen na podniku, ale hlavně taky na sobě, protože pokud neprosperuje podnikatel, neposouvá se ani společnost.

S tímto vzděláváním, s učením a také s tím růstem a prosperitou souvisí také neustálé posouvání se dopředu. Dnes například všechno závisí od toho, jestli se umí nějaký jazyk. Jestliže nejste zběhlí v jiném, než v českém jazyce, bohužel musíte nyní vynaložit veškerý volný čas k tomu, abyste tento nedostatek zničili. Naštěstí však dneska existuje řada aplikací, která nám s tímto dokonale pomůže.

Naučte se 100 slovíček za méně jak hodinu!

Podnadpis vás možná zaujal, ale možná taky hodně překvapil. Není se čemu divit – koho by nepřekvapil. Ovšem opravdu něco takového existuje. Zahoďte už klasický slovník, s nímž se budete učit slovíčko po slovíčku a stejně si ho dobře nezapamatujete, protože ho nikdy (nebo alespoň v době, kdy ho budete mít ve své hlavě) nepoužijete. Zkuste to raději jinak. Dokonce si nebudete muset stahovat ani žádnou mobilní aplikaci – jen to bude chtít něco trochu jiného.

Zkuste to s metodou slovíček v příbězích!

Slovíčka si nejvíce zapamatujete tak, že si je dáte do vět. Proto zkuste takzvanou metodu slovíček v příbězích (také tuto metodu můžete znát jako techniku klíčového slova). Vše spočívá v tom, že si každý z nás asi pamatuje svou první lásku, nějako dovolenou, jiné zážitky, které se mu vryly do paměti. A právě na tom všem tuto metodu postavíme! Pro vás ještě nezajímavá slovíčka jen přebarvíte díky těmto vzpomínkám na emotivní a fantazijní obraz!

Vymyslete si nějaký příběh, v němž použijete slovíčka, která se potřebujete naučit, ale musí tam dokonale patřit. Poté si ten příběh říkejte s tím, že místo českých slovíček si budete říkat ta anglická, která do příběhu patří. Mějte však zavřené oči a připravujte si děj toho příběhu a vždy, když uvidíte to slovíčko, co se potřebujete naučit, v duchu si ho vyřkněte. A tak se to učí anglicky či jinak!