Podnikání

Jen díky pozitivům můžeme být úspěšní

Mnoho lidí nevěří v nic. Nejsou zkrátka ani ateisté, ale nevěří opravdu ničemu, ani sobě, ani karmě, ani tomu, že to, na co myslíme, si do svého života přitahujeme. Jestliže si myslíte, že to není pravda, pak zkuste myslet na něco zlého a dočkejte času, doplatíte na to. Myšlení hraje obrovsky velkou roli v našich životech, i když si to neuvědomujeme. Většinou si to uvědomíme až v podnikání, kdy pochopíme, že když řekneme, zdali nemůže být ještě hůř, tak to tak i bude – bude ještě hůře.

Proto hlavně v podnikání dbejte na své myšlenky, protože právě vaše myšlenky vám dokážou posunout podnikání buď do kytek, nebo do výšin, kam si nejspíše přejete svůj podnik nebo sebe samotného dostat. Nezapomeňte, že to, na co myslíte, si do svého života taky přitahujete, tak dávejte pozor na své myšlenky – mají obrovskou moc.

Pozitivní myšlení dělá z člověka člověka úspěšného

Pesimistické a negativní postoje jsou bohužel jenom hrozby. Jsou to však hrozby, jimiž se ohrožujeme sami, jelikož si je připouštíme k tělu. Díky tomu, že si připouštíme hrozby a že většinou přemýšlíme, jestli jsme něco udělali špatně či nikoliv, zvyšujeme procento toho, že je opravdu něco špatně.

Ovšem jestliže neustále budete mít na paměti třeba i to zlé, ale zaženete to zlé dobrou myšlenkou, pak teprve do svého života – i do podnikání – přiženete jenom to dobré. Pesimismus je problém, s nímž optimismus lehce zatočí.

Jaký je rozdíl mezi pesimistou a realistou?

O tom, jaký je rozdíl mezi optimistou a pesimistou, panuje hned několik vtípků, ale je tu jedna skvělá definice, která tyto dva typy lidí rozlišuje. Pesimista si svá selhání připisuje hlavně osobním deficitům, ovšem optimisté selhání považují za zkušenost a věří, že se do budoucna takovému podobnému selhání dokonale vyhnou.

Navíc, nejen každý zaměstnanec, ale také i každý zaměstnavatel musí mít na paměti, že vše se děje z nějakého důvodu.