Podnikání

Létající taxíky jako naše budoucnost? Britský startup na tom pracuje

Jaká je naše budoucnost? Touto otázkou se zabývá nejeden člověk a nejedna společnost. Mnozí lidé přikládají velký důraz automobilovému průmyslu a myslí si, že naše budoucnost spočívá v létajících autech a podobných vynálezech. Britský startupVerticalAerospace souhlasí. Startup se aktuálně zabývá výrobou létajícího taxi, podle všeho by se mělo jednat o vůz, který bude mezi dronem, helikoptérou a také letadlem. Co však bude mít navíc, jsou znalosti Formule 1 .

Pokud byste se podívali na aktuální koncepty britského startupu, možná by vám přišlo, že budoucí létající taxi rozhodně není nic pro naši budoucnost, že je to jen jakýsi výkřik z minulosti. Pro vzhled nového létajícího taxi, které by mělo létat už za pár let, má však startup své důvody.

Startup má stále realistický pohled

Zatímco mnohé společnosti se předhání v tom, jak jejich budoucí létající vozidla budou vypadat, britský startup se zaměřuje spíše na funkčnost než na vzhled. Možná i proto je vzhled zatím takový, jaký je. Podle průzkumu má britský startup nejlépe nakročeno k tomu, aby se stal prvním, kdo vypustí do světa taxíky, které budou přepravovat lidi vzduchem. Díky svému realistickému pohledu totiž může už za pár let přinést inovaci do světa, od níž se bude odvíjet budoucnost.

Startup není jediný, kdo pracuje na létajících vozech

V budoucnu ten, kdo bude mít létající vozidla, bude rozhodně nejbohatší člověk na světě. Jedná se o obrovský byznys, který nebude mít obdoby, dokud se z něj nestane samozřejmost. Nicméně do létajících aut v současné době neinvestuje jen startup, který má nejlépe nakročeno k tomu, stát se první firmou, jež realizuje létající vozy, ale investuje do létající budoucnosti také Uber nebo Airbus. Všichni chtějí být tím, kdo bude spojován s tímto obrovským boomem, jež změní náš svět. Kdo myslíte, že létající vůz vypustí ze své stáje první?