Finance

Rusňákova DRFG: Češi si rádi investice spravují sami, ale jsou stále opatrní

Lidé si v poslední době oblíbili pasivní investování, své peníze si chtějí spravovat a zhodnocovat sami. V tom je nyní největší rozdíl oproti předchozím letem, kdy lidé své prostředky svěřovali portfolio manažerům, kteří měli za úkol sledovat výkonnost trhu. Investoři nyní používají pasivní instrumenty, ty většinou sledují výkonnost celého portfoliového koše nebo amerických indexů. Jedině tak mohou investovat do ekonomiky jako celku. Ačkoliv se Češi přestali před několika lety bát investování, jsou stále opatrní a používají k investování spíš konzervativní nástroje.

Investiční skupina Davida Rusňáka pozoruje nárůst investic již od roku 2010. Češi začali vydělávat více a z toho důvodu začali také více investovat. Podle recenzí si chtějí své finanční prostředky spravovat sami, ale jsou stále opatrní, komu je svěří. Z toho důvodu se při zakládání podílových fondů DRFG vydává konzervativní cestou. Přesto se roční výnos pohybuje kolem 4 – 5 %.

Objevují se různé alternativní investice, které slibují vysoké zhodnocení. Kromě akcií a jiných volatilních instrumentů se jedná zejména o investice do exotických produktů, vína, známek či veteránů. Zde je však výrazné riziko propadu. Je na místě být opatrný.

Kolektivní investování je na vysoké úrovni

Klienti investiční skupiny Davida Rusňáka investují průměrně 350 000 Kč. Polovina z nich investuje jednorázový vklad a třetina přispívá pravidelně. Zpočátku však vkládají jednorázově deset až sto tisíc korun. Poté zasílají měsíčně částky mezi 500 Kč až 2 000 Kč. Podle diskuze s Josefem Eimem, který spravuje investiční fondy skupiny DRFG, se Češi rozhodují více emocionálně a mnohdy nedbají na fakta. Mnoho z nich na toto jednání bohužel doplatilo a o své peníze přišli.

Kolektivní investování podléhá přísným regulacím a je na velmi vysoké úrovni. Stabilní výnos mohou klienti nalézt právě ve fondech a dluhopisech investiční skupiny Davida Rusňáka, která je podle recenzí i diskuzí prosperující a zejména spolehlivá.