Finance

Máslo a nespokojenost s jeho cenou

Česká ekonomika je na velice skvělé úrovni. Zaměstnanost je na rekordních číslech, nezaměstnanost je nejnižší za posledních dvacet let. Lidé si nestěžují, protože pohonné hmoty jdou neustále dolů se svou cenou. Co je však problém, jsou neustále zvyšující se ceny potravin. Lidé díky neustále se zvyšujícím cenám hlavně vajec zvažují, že si koupí své vlastní slepice a budou tak mít své vlastní vejce, protože je to vyjde rozhodně mnohem levněji.

Nicméně je nutné poznamenat, že v současné době si lidé nedělají hlavu jenom s vajíčky, ale hlavně s máslem. Právě máslo totiž neustále roste se svou cenou, což vyvolává v lidech značné pobouření. Hlavně jsou pobouřeni nyní, kdy se pomalu ale jistě začínají dělat zásoby na vánoční svátky, kdy se máslo bude potřebovat takřka jako sůl.

Díky neustále se zvyšujícím cenám másla vznikají i nejrůznější průzkumy, které se týkají toho, za kolik by Češi ocenili máslo. Na povrch přichází nečekané odpovědi.

Maximálně čtyřicet korun, víc ani ťuk!

Většina respondentů je připravena si nakoupit máslo do zásoby hned, jak někde bude nějaká velká akce. Kupovat hlavně na pečení cukroví několik kostek másla po padesáti korunách, to se opravdu nevyplatí, proto tehdy, kdy ohlásí obchody slevy na máslo, bude v obchodech doslova narváno.

Co se však týče běžného nakupování másla pro svou vlastní potřebu, lidé se shodli na tom, že cena by se měla pohybovat kolem třiceti korun, ale pokud by se muselo zdražit, pak čtyřicet korun je maximum. Přes hranici čtyřiceti korun nikdo není ochotný jít.

Raději svou spotřebu omezí na minimum!

Pokud by ceny přesáhly zmiňovaných čtyřicet korun, lidé jsou připraveni omezit svou spotřebu másla. Mnozí dokonce jsou připraveni máslo ze svých jídelníčků nadobro vyřadit. Nechtějí utrácet tolik za jednu kostku, která je spotřebována během několika dní.