Půjčky

Na konci roku žádají lidé o půjčky více. Na co si půjčují?

I když si lidé půjčují pravidelně a často během celého roku, konec roku je rekordní, co se týče podaných žádostí o půjčku. Na konci roku je totiž více důvodů, proč o půjčku požádat. Víte, co je nejčastějším důvodem žádostí o půjčku v tomto období?

Lidé si půjčují na vánoční dárky

S příchodem listopadu se začínají plnit televize vánočními reklamami a obchody jsou plné vánoční nabídky. A tak mnozí začínají nakupovat vánoční dárky už nyní, aby se vyhnuli velkému prosincovému shonu v obchodních centrech. Jenže při odchodu z domu na vánoční nákupy řada lidí zjišťuje, že nemá dostatek peněz na dárky pro blízké i méně blízké. Zkrátka si během roku skoro nic neodkládali stranou, a tak si nyní pokládají otázku, kde peníze vzít. 

Nakonec si však uvědomí, že existují nebankovní půjčky jménem rychlé půjčky online, které jsou jejich spasitelem. Nemusí kvůli nim chodit na pobočku, nemusí nikam volat ani nikam nic posílat. Zkrátka si o zmíněnou krátkodobou půjčku požádají online a tím to hasne. K oblíbeným rychlým půjčkám patří třeba Razdva půjčka. 

Půjčujeme si i na zimní dovolené

Kromě vánočních dárků si lidé půjčují i na zimní dovolené. I když mnozí rezervovali místa v hotelech už v polovině letní sezony, jiní to opět nechali až na poslední chvíli a zajišťují si místo v oblíbených zimních střediscích až nyní. Jenže při každé rezervaci je potřeba také částečná úhrada pobytu, takzvaná záloha. A záloha nebývá zrovna malá. 

Pokud lidé v takové situaci nemají požadovanou půjčku na účtu, automaticky sáhnou po půjčkách. Opět vedou zmiňované nebankovní půjčky jménem rychlé půjčky online, jelikož jsou velice rychle schváleny, a jelikož jsou peníze posléze rychle připsány na bankovní konto. Třeba u zmiňované Razdva půjčky jsou peníze připsány na bankovní konto do patnácti minut od schválení úvěru. Zálohu za pobyt tak můžete uhradit takřka ihned.