Podnikání

Návyky, díky kterým dosáhnout kýženého úspěchu 

Být úspěšným je ryze o návycích, které dnes a denně děláte. Je to o té disciplíně a touze věnovat se, mnohdy i přes velkou nechuť, práci, která spěje k dosažení kýžených výsledků. Pokud vám však někdy přijde velmi těžké prokousat se dnem, který je naprosto stejný jako ten předcházející, nabízí se jedno – zkuste do svého dne zařadit několik dalších návyků, jež se osvědčili i Suh Kyung-baeovi, jihokorejskému podnikateli, který stojí v čele velké kosmetické společnosti. 

Čtěte vždy, když je to možné 

Říká se, že úspěšným a bohatým není člověk, který má velkou televizi, ale který má velkou knihovnu. A zmiňovaný korejský podnikatel by se rozhodně zařadil k těm bohatým, které definuje toto tvrzení. Je totiž zastánce toho názoru, že by člověk měl číst knihu kdykoliv, kdy je to jen možné. Čtení nám totiž umožňuje získávat nové vědomosti, které jsme předtím neměli. A to nás ostatně motivuje číst stále více a více.  

Čtení je zkrátka návyk, který si osvojili prakticky všichni miliardáři po celém větě. Praktikuje to sám Bill Gates, také Elon Musk nebo investor řadící se mezi špičky v oboru – Warren Buffett.  

Přemýšlejte o svém dni 

Každý úspěšný by si měl během dne najít alespoň chvilku na to, aby přemýšlel. A podle Suha ideálně o svém dni. On sám přemýšlí o svém dni pět minut před tím, než jde spát. Provádí jakousi rekapitulaci toho, k čemu během dne došlo, co mohl udělat jinak, jestli vůbec byl dostatečně produktivní, jak si sám představoval.  

Ostatně jeho návyk, respektive efektivitu, kterou návyk přináší, potvrzují i výzkumy, z nichž vyplývá, že ti, kteří tráví alespoň pár minut denně tím, že o svém dni přemýšlí, se stávají produktivnějšími i výkonnějšími. Těší se z 23 % lepších výsledků než ostatní. 

Neutuchající zvědavost 

Být neustále zvídavým člověkem je také podstatné, pokud se chcete dostat na vrchol hory úspěšnosti. Buďte zvědaví a klaďte správné otázky. Zjišťujte, co ještě nevíte. Snažte se pomocí tohoto pořád zlepšovat.