Finance

Nejlepší investování je do podílových fondů

Každý z nás by měl mít jakousi svou finanční rezervu, která tu bude vždy pro chvíle, kdy se naskytne nějaká nemilá věc, mezi něž se řadí například porouchaná pračka nebo lednička. Jelikož spotřebiče nejsou zrovna levná záležitost, pak se není čemu divit, když nechceme takové záležitosti platit ze zrovna příchozí výplaty. Přece jenom žít život od výplaty k výplatě není podle vizí nikoho z nás a není se čemu divit, když se tedy snažíme o takovou svou jakousi finanční rezervu, z níž bychom mohli peníze vzít v takových případech.

Jenže pokud máte finanční rezervu, pak se nejspíš rozhodnete ji zvýhodnit. Když na peníze dlouho nebudete sahat, tak toužíte po mírném zvýhodnění. Není se čemu divit – takové zvýhodnění je vždycky dobré. Většinou si finanční rezervu schováváte na spořící účty, bohužel právě na nich vám je doslova a do písmene „sežere“ inflace“, která se stále mění ze dne na den a je doslova nepředvídatelná. Proto se od spořicích účtů distancujte a raději si spořte peníze takzvaně pod polštář, i když se vám pod polštářem nezvýhodní. Na druhou stranu vám však také neutečou a nikam nezmizí.

Jestli je však chcete zvýhodnit, udělejte následující:

Pokud však stojíte o zvýhodnění, pak se rozhodněte pro investování. Investování je opravdu skvělé, protože se nám dostane takového zvýhodnění, po jakém toužíme, ovšem musíme samozřejmě řádně kontrolovat to, do jaké míry se nám investice vyplácí a do jaké míry je investování už nebezpečné. Pokud chcete investovat bezpečně, pak rozhodně investujte do dobropisů. Jenže při tomto investování se vám nedostane takového zvýhodnění, po jakém toužíte. Nejlepším investováním je ale investování do podílových fondů. Princip investování do podílových fondů je založen na kolektivním investování určité skupiny investorů. Každý investor vždy dostane to, co mu náleží. Vždy se vše rozhoduje podle výše vložené částky, která odpovídá počtu podílových listů – tedy podílu na majetku.