Podnikání

Podnikání s přítelem se nemusí vyplatit!

Podnikání je svět, který je otevřen dneska naprosto každému. Pokud vás například nebaví vaše práce, pokud vás nenaplňuje, pokud do ní chodíte jenom proto, že je to zdroj vaší obživy, tak je čas na změnu. V poslední době je právě podnikání východisko z této situace. Lidé se do podnikání hrnou hlavně proto, že je tak všestranné, že si vždycky najdou to, co milují, co mají rádi.

Nicméně mnohdy jsou sice odhodlání jít do tohoto riskantního světa, ale často je od jejich vysněného podniku dělí jenom základní kapitál, který nejsou schopni uhradit. Rozhodnou se tedy pro nejprve skvělý krok, která v sobě nese podnikání s přítelem.

Z počátku se opravdu jedná o skvělý nápad, hlavně pokud kamaráda moc dobře známe. Kapitál najednou není žádnou překážkou a my se tak do riskantního světa pouštíme s přítelem po ruce. Má to samozřejmě řadu výhod, ale také i svých nevýhod. Jednou nevýhodou je to, že se nám podnikání s přítelem vůbec nemusí vyplatit.

Proč se máme podnikání s přítelem obávat?

Jak praví známé moudré přísloví: „Vždycky se můžeme spolehnout jenom sami na sebe, vždycky můžeme věřit jenom sami sobě.“ Často nás opravdu může zradit i ten, o kom jsme si mysleli, že je naprosto nejbližší a nejlepší přítel. Pokud se do přátelství dostanou peníze, pak může být přátelství vážně ohroženo a kamarád nemusí být tak skvělý, jak se na první pohled mohlo zdát.

Takové krizové situace mohou nastat tehdy, kdy například krachuje společnost, a vy chcete společnost zachránit, zatímco váš přítel nikoliv. V tomto případě vznikají hned nějaké rozepře, kde se ukáže, jestli je váš obchodní partner schopen vás trumfnout či nikoliv.

Podnikání s přítelem = firma na polovic

Další nevýhoda je to, že firma je najednou na polovic. Najednou rozhodovat můžete jenom na půl, protože ji vlastníte ještě s někým dalším. Není to tedy vaše společnost, nejsou to jenom vaše rozhodnutí, na kterých tu záleží.