Pojištění je při outdoorových sportech nutnost!
Během letošního léta se staly poměrně hodně populární takzvané outdoorové sporty. Jedná se o ty venkovní sporty, které v sobě mohou a nemusí mít špetku adrenalinu. Pokud bychom měli jmenovat ty adrenalinové sporty, pak je to jednoznačně parašutismus nebo třeba bungee-jumping, co se týče těch klasických outdoorových sportů, které se staly během letošního léta tak populární, pak jsou to hlavně různé druhy cyklistiky nebo třeba horolezectví.
Ať už se však rozhodnete pro jakýkoliv sport, pak je nutné mít na paměti, že při outdoorových sportech musíte být dobře pojištění. Není to legrace nebýt pojištěný při tak nebezpečných sportech. Přece jenom například hory v létě lákaly řadu nadšenců, ale také řada nadšenců zde skončila s nějakými zraněními, i když se jednalo například o profesionální sportovce v tomto oboru.
Nesázejte na štěstěnu
Mnoho lidí nedbá na pojištění, které by jim mohlo pomoct při možném úrazu, hlavně proto, že se spoléhá na štěstěnu. Jenže spoléhat se na štěstí, to je jako sázet velké prachy na počasí – je to nesmyslné, protože je to nepředvídatelné.
Když už jsme u toho počasí, tak právě u horolezectví a u podobných sportů se sází i na počasí. Jenže počasí není zrovna to, na co by se opravdu mělo sázet. Nepřeceňujte své síly a nevěřte předpovědím, protože předpovědi počasí mohou samozřejmě lhát. Mnohdy lhát nemusí, ale počasí si zkrátka udělá, co chce a najednou je z mínus pěti stupňů plus patnáct. Vždyť takto aktuální počasí blbne, a tak nesázejte na štěstí či počasí a raději se pojistěte.
Jaké jsou nejčastější úrazy při outdoorových sportech?
Pokud se ptáte, jaké úrazy patří k těm nejčastějším (hlavně i během letošního léta), pak k tomu patří hlavně úrazy končetin, mnohdy prochladnutí, dezorientace při náhlé změně počasí, také se jedná o kombinované újmy po pádu z výšky. K těm nejzávažnějším úrazům však dochází tehdy, kdy zklame příroda – může se pod vámi zlomit větev a pojištění je to jediné, co vám můžete trochu pomoct (mimo doktorů).