Finance

Už je nejvyšší čas na změnu dodavatele energií

Jelikož je léto už za námi (opět to uteklo jako voda), je jasné, že už se postupně bude jenom ochlazovat. Je to škoda, protože letošní léto opravdu šíleně rychle uteklo, ale možná to bylo právě těmi neustálými změnami počasí, kdy se někdy zdálo, že je podzim, jindy jsme si připadali jako na sahaře. Nicméně je nutné zmínit, že díky tomu, že se bude měnit roční období, tak musíme popřemýšlet, jestli změníme nebo nezměníme dodavatele energií.

Dosud jsme nepotřebovali přemýšlet nad tím, jestli si změníme dodavatele energií, protože jsme netopili a většinu času jsme stejně nebývali doma, protože léto bylo pro mnohé opravdu jenom jedna velká dovolená. Jenže teď přichází zas ta chvilka, kdy je potřebné se zamyslet, jestli jsme s naším dodavatelem elektrické energie spokojeni – pokud ne, tak je nejvyšší čas na to ho změnit.

Na změnu dodavatele energií máte plné právo

Změnit svého dodavatele jakkoliv se vám zlíbí je možné už několik krásných let. Během těch let se však ukázalo, že lidé jsou se svými dodavateli poměrně spokojení, protože si třeba dodavatele plynu nezměnilo 65 procent českých domácností. Co se týče elektřiny, tak tam zůstává stále spokojená větší polovina, a to 70 procent domácností. Jenže elektřina když se zlevňuje, tak u všech, tak to lidé asi neřeší.

Nicméně jestliže teď zvažujete, jestli přejít k někomu jinému, zvažte si pro a proti, ale zase se rozhodujte rychle, protože je opravdu ten nejvyšší čas – podzim může přijít hodně chladný a topení třeba bude nutné už v polovině října.

Spočítejte si úsporu a poté se rozhodněte

Nejvíce vám při rozhodování pomůže úspora. Pokud si ji spočítáte, pak budete mít jasno. Vždyť domácnosti přece chtějí ušetřit, tak proč nešetřit i na energiích, když se dnes najdou opravdu levné? U mnoha dodavatelů energií jsou přístupné i online kalkulačky, na kterých vám počítání úspor půjde lépe.