Finance

Pojistěte svou domácnost, vyplatí se to

Většina lidí má sjednané pojištění. Většinou jsou lidé pojištění proti úrazu nebo mají sjednanou takzvanou pojistku na blbost. Kromě jiného jsou pojištěná i jejich auta, ale na domácnosti se bohužel zapomíná. A to domácnosti bývají přepadávány daleko více než vozidla. Pokud jste doposud nezvažovali sjednání pojistky na domácnost, měli byste to napravit. Taková pojistka se opravdu může hodit. Jak jsme zmínili, neustále dochází k vloupání, vytopení nebo třeba k jiným podobným pohromám, za nimiž často stojí elektrické zařízení.  

Pokud se člověku žádná pohroma nestala, tak nemá potřebu si pojištění sjednávat. Jenže pojištění může takové situace zachránit, až se stanou. Pokud dojde k pohromě způsobené elektrickým zařízením bez pojistky, nikdo vám nezaplatí škody, které elektřina způsobí. Stejně tak vám nikdo neuhradí škody, které vzniknou při vloupání nebo při vytopení sousedem.  

Buďte pojištění 

Je třeba si uvědomit, že jsou věci, které člověk zkrátka neovlivní. Například vloupání je něco, co ovlivnit vlastně ani nejde. Takoví lupiči mohou napáchat opravdu obrovské škody, které vám bez pojistky nikdo neuhradí.  

Podle posledních statistik uvažuje o pojištění domácnosti zhruba devadesát procent Čechů. Během tohoto rozhodování však může dojít k nejedné pohromě. Takové pohromy mohou trvat třeba jen pár minut, přesto ztráty mohou být opravdu enormní.  

Pojištění domácnosti není drahé 

Nad pojištěním domácnosti se váhá většinou proto, že si mnozí lidé myslí, že je pojištění drahé, ale ono to tak není. Pojištění domácnosti není ani zdaleka tak drahé, jak se drtivá většina lidí domnívá. Samozřejmě se výška pojištění liší s každou institucí, na druhou stranu řada institucí nabízí pojištění za pár korun. I když se však platí jen pár korun za pojištění domácnosti, v případě újmy dojde k velkému finančnímu odškodnění.