Finance

Pojistka, co počítá za vás

Kdo šetří, má za tři. Oblíbený citát ekonomů a prognostiků má svoje příznivce i mezi obyčejnými lidmi, kteří vidí na své finance v cash i spořící formě. Málokdo ale o svých penězích přemýšlí na bázi spekulací a hypotéz. A právě zde je prostor pro náklady a výdaje „pro strýčka příhodu“ na trhu pojištění.

Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech, a tak se může přihodit, že člověk něco zkazí, něco zničí nebo rozbije a šéf po něm bude chtít zaplatit škodu. Podle zákona na to má právo. Trojnásobek výše jeho mzdy, na kterou má zaměstnavatel nárokový zálusk, se může při průměrném platu vyšplhat až na 100 tisíc korun. To už by byla pro vyrovnaný rodinný rozpočet pořádná rána.

Jak se vyhnout placení ze svého?

Rozbití prasátka a placení ze svého se lze vyvarovat v případě, kdy máte funkční pojištění odpovědnosti zaměstnance. Předmětem pojištění je odpovědnost pojištěného za škodu, popřípadě i jinou újmu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovněprávním vztahu nebo v přímé v souvislosti s ním.

Maximální pojistná částka, která lze pro toto pojištění sjednat, je půl milionu. Je-li tak sjednáno v pojistné smlouvě, limit spoluúčasti klienta je maximálně 5.000 Kč. To znamená, že v případě problém a škodní události, by zaměstnanec zaplatil ze svého pouze 5% z výše škody.

pojištění odpovědnosti zaměstnance.

Pouze 5% spoluúčast

ERGO pojišťovna totiž myslí i na situace, které běžný občan ve svém životě nepředvídá. ERGO vás chrání a počítá za vás. Pojištění odpovědnosti zaměstnance má široký rozsah ochrany, varianta Standard nezkoumá druhu pracovní činnosti, má celosvětovou územní platnost a je vhodná pro služební cesty a má nízkou výši spoluúčasti na škodě s možností volby. Mít ji se prostě vyplatí!

ERGO pojišťovna je členem mezinárodní skupiny, která je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě. V České republice má již 25letou tradici, a proto svým klientům poskytuje výhody stabilního a zkušeného prostředí.