Finance

Pomůže vám pojišťovna při nečekaných událostech na dovolené?

Ať už jedete na dovolenou kamkoliv, rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. I když jedete kousek za hranice, nevíte, co se vám může stát. Cestovní pojištění může v mnohých situacích opravdu pomoct. Nemusíte se pojišťovat u pojišťovny, u níž jste běžně pojištění. Klidně můžete zvolit internetové pojištění, které je mnohdy výhodnější, než jaké by vám nabídla vaše stálá pojišťovna. Ať už se rozhodnete pojistit u kohokoliv, před cestou se vždy přesvědčte o tom, jestli pojištění skutečně jste. Sice jen ve výjimečných případech se můžete stát součástí teroristického útoku, výbuchu nebo nějakého společenského nepokoje, ale zlomenina nebo pád – to je naprosto běžná věc.

Zlomeninu nebo pád vám pojišťovny vždy proplatí dle smlouvy, kterou s ní uzavřete. Otázkou však je, jak to je, když byste se náhodou stali součástí teroristického útoku nebo když by vám nedaleký výbuch způsobil nějaké škody. Jak se s těmito výjimečnými situacemi pojišťovny poperou a jak se v takových situacích vůbec chovají?

Díky výlukám nedostanete nic

Jak jsme zmínili, běžné úrazy a léčba se proplácí tak, jak to máte stanovené ve smlouvě. Otázkou však bylo, jak se pojišťovny chovají v případě, že se stanete součástí teroristického útoku nebo kdy se připletete na místo, kde probíhají společenské nepokoje.

Podle všeho byste v takových případech spadali do výluk, které mají pojišťovny zřízené. Do výluk spadají nejen teroristické útoky, ale také zmiňované bomby, výbuchy a společenské nepokoje. Pokud se stane, že se do něčeho takového připletete nebo že se toho omylem účastníte, v takovém případě se na pojišťovnu ani neobracejte, jelikož nedostanete ani korunu.

Češi se bojí odletět

Není se čemu divit, že Češi se bojí létat do zahraničních zemí, kde hrozí teroristický útok. Člověk by dnes ocenil pojistit se spíše proti takovému nebezpečí než proti spadnutí ve sprše.