Finance

Investice do zlata. Vyplatí se?

Každý z nás by si měl dávat nějaké peníze stranou. Je to především z toho důvodu, že nikdo neví, co přijde v budoucnu. Zákon schválnosti je nevyzpytatelný, nikdo neví, kdy přijde o práci nebo kdy se přihodí něco, co bude potřebovat velké finanční prostředky. V mnohých situacích by vám mohla finanční rezerva zachránit život. Je však hloupost své peníze spořit pod polštář, kde nedojde k žádnému zvýhodnění. Raději do něčeho investujte. Například do zlata.

V dnešní době se dá investovat skutečně do čehokoliv. Otázkou je, jestli chcete riskovat či nikoliv. Pokud se na risk necítíte, investujte do běžného stavebního nebo penzijního spoření. Pokud se však na risk cítíte, investujte do zlata.

Zlato je dnes poměrně výhodné, tedy jenom za určitých podmínek. Pokud se rozhodnete investovat do zlata, musíte počítat s tím, že zlato ne vždy bude výhodné. Někdy jeho cena může spadnout nízko, někdy se však vyhoupne do rekordních sum.

Investujte nyní, cena zlata je na minimu

Pokud byste se rozhodli investovat do zlata, měli byste to udělat právě nyní. Cena zlata je totiž na svém dosavadním minimu. Jak jsme zmínili, vývoj se nedá předvídat. Jen stěží lze říct, jak to bude za měsíc či za rok.

Například když se podíváme na uplynulá léta, během těch zlato kolísalo v rozmezí pětadvaceti procent. Třeba letos v březnu se pohybovala unce zlata kolem 28 tisíc korun. Nyní je však ještě níže, zhruba na 1307 dolarech.

Kde zlato nakoupit?

Kupodivu i zlato se prodává běžně na internetu. V současné době se prodejem zlata zabývá nejedna společnost. Pokud budete hledat, narazíte například na půlkilogramové zlaté slitky, jež se prodávají za jedenáct set korun. Jestli štěstí mít nebudete, najdete stejně těžké slitky za půl milionu i více.

Ve světě investic, a konkrétně i nyní, tedy platí pravidlo: Teď nebo nikdy.