Půjčky

Na co si nejčastěji půjčujeme před Vánoci?

Banky samozřejmě netěží jen z hypotečních úvěrů, kterých v září před zpřísněním hypoték poskytly opravdu mnoho, ale také těží z běžných spotřebitelských půjček, které jsou v současné době také velmi žádané, i když si to mnohdy ani neuvědomujeme. Mnozí lidé se dostávají do těžkých finančních situací, mnohdy si však půjčujeme jen proto, že si chceme koupit něco hezkého, ale bohužel na to nemáme peníze. Navíc se blíží období Vánoc, které je bohužel velice, velice krušné. Na co si před vánočními svátky půjčujeme nejvíce?

I když ještě do Vánoc zbývá několik dlouhých týdnů, v obchodech Vánoce registrujeme už od poloviny letošního října, proto se tomuto tématu nemůžeme vyhýbat donekonečna. O půjčky na vánoční nakupování se bohužel žádá už nyní, nikdo totiž nevěří tomu, že půjčky opravdu přijdou do několika málo minut, jak to píšou na hlavních stránkách konkrétních úvěrů.

Nejvíce si půjčujeme na nový nábytek

Když je zhruba měsíc či dva před vánočními svátky, zpravidla si půjčujeme na nábytek. Nový nábytek si mnozí z nás chtějí nadělit pod stromeček, což tedy znamená, že se zadlužujeme. Jelikož nám nový nábytek nepřijde hned, ale většinou je čekací lhůta opravdu jeden dlouhý měsíc, lidé si o tento typ úvěru žádají zpravidla už v listopadu.

Nejčastěji si kupujeme nové jídelní sady, také investujeme do nových kuchyní nebo do sedací soupravy, která se bude vyjímat v obývacím pokoji.

Vánoční dárky jsou další v pořadí

O tom, že jsou vánoční nákupy obrovským zásahem do financí, se nemusíme bavit. Pokud nenakupujeme s předstihem ve slevách, kdy zakoupíme kousky za minimální peníze, nakupujeme jen za draho. Před vánočními svátky ceny rostou, proto se nemůžeme divit tomu, že se mnozí lidé opravdu zadluží i kvůli vánočnímu nakupování.

Nejvíce si půjčujeme na elektroniku nebo na šperky, pokud jimi chceme potěšit ženu.