Finance

Úroková sazba hypoték minulý měsíc klesla

Hypotéky jsou v současné době velice řešené. Přece jenom se kolem ní točí neustále mnoho otazníků, které jsou hlavně na sociálních sítích a na internetových stránkách velice hojně řešené. Právě zde dochází k nejrůznějším spekulacím, jak to vlastně v budoucnu s hypotékou bude. Vždyť nyní se do všeho vložila Česká národní banka, což už jste jistě někde četli. A právě tato naše skvělá velká banka všechno zpřísnila.

Díky zpřísněným podmínkám si tak podle odhadů v budoucnosti nebudou moct sáhnout na hypotéku lidé střední třídy, pokud tedy nebudou manželé. Pro manžele je to samozřejmě výhodnější, protože se jejich příjmy sčítají. Jestliže si však bude chtít hypotéku vzít někdo, kdo nemá zrovna zájem o trvalé soužití s partnerem, pak se možná hypotéky ani nedočká. Už nestačí mít trvalé zaměstnání a tím zaručený i trvalý příjem, už to není jenom o dvaceti procentech, které musíte mít na účtu, už je to také o tom, kolik vyděláváte.

A právě výška výdělku je v dnešní době ten hlavní problém, kolem kterého se všechno bohužel točí.

Zájem o hypotéku klesá

Kdo ví, jak to ale bude s hypotékou dál. Díky tomu, že se zájem o hypotéku dostal v červnu do rekordních čísel, začal hypoteční úrok stoupat. Najednou však zájem výrazně klesl. Lidé najednou už na konci léta neměli takový zájem o hypotéku a půjčili si oproti červnu o čtyři miliardy méně. Možná najednou banky začaly mít strach, že už o hypotéku v budoucnu nikdo nezavadí, a tak začala hypoteční sazba zase klesat.

Na kolika procentech se nyní hypoteční sazba zastavila?

Během posledního zvyšování se sazba výrazně pohybovala nad dvěma procenty, nyní už je sazba rovné dvě procenta, což je už zase trochu přijatelnější a výhodnější. Samozřejmě by ještě mohla klesnout a zájem o hypotéku by opět vzrostl. Ovšem průběh hypotéky a sazby se dá jen těžko odhadovat.