Půjčky

Když vám v bance nepůjčí, půjčete si od lidí

Někdy se vám může stát něco, co vás donutí půjčit si. Jsou to naprosto běžné věci, nemusíte se půjček bát, pokud se svěříte do těch pravých rukou. Musíte vždycky myslet na to, že půjčky by měly být hlavně výhodné pro vás a měly by být hlavně férové. Jestli nevíte, do jakých rukou se vložit, pak si najděte chvilku a brouzdejte po internetu, čtěte si nejrůznější diskuze a zkrátka poznávejte kandidáty z hlediska těch, kteří s nimi mají nějaké zkušenosti.

Pokud byste potřebovali půjčit větší sumu peněz, vždy je dobré se nejdříve obrátit na banku. Jenže banka vám to zrovna nemusí přijmout. Mnohdy banky zamítnou žádost o půjčku i těm poctivcům, kteří mají své stálé zaměstnání, které jim zaručuje stabilní a pravidelný příjem. A právě tehdy, kdy vám půjčky v bance zamítnou, jsou tu pro vás takzvané nebankovní půjčky, které s bankami už podle názvu nemají nic společného.

Na internetu jsou nebankovní půjčky poměrně populární. Lidem se zalíbila hlavně ta rychlost, se kterou jsou půjčky nejen schváleny, ale jak rychle jsou hlavně peníze na bankovním účtu. Nejčastěji si půjčují online od lidí. Už s tím máte zkušenosti?

Půjčky jménem P2P, znáte je už?

Už pár let působí v České republice internetové platformy, které se nazývají peer-to-pear, tedy zkráceně P2P. Princip těchto půjček je velice jednoduchý. Vše vlastně spočívá v tom, že lidé půjčují lidem. Internetové platformy jenom dohlížejí na průběh celé půjčky a propojují vlastně zájemce o půjčku a jejich možné investory.

V České republice se právě tyto internetové platformy staly velice populární, hlavně díky férovému jednání a díky jistotě.

Jaká platforma je u nás nejoblíbenější?

U nás se nejčastěji setkáte s internetovou platformou Zonky.cz, kterou znáte z televizních reklam. Tato platforma je naprosto bezpečná, nemusíte se bát, že by vás zde obrali. Naopak vám rádi vyhoví.