Půjčky

Kdy je výhodnější si půjčit od nebankovních institucí?

Pokud si potřebujete půjčit, máte dvě možnosti. Buď si půjčíte od nebankovní instituce, nebo si půjčíte od klasické banky. Než se pro jednu z možností rozhodnete, nejdříve si zodpovězte otázku, kolik si skutečně potřebujete půjčit. Nepůjčujte si nikdy víc, než potřebujete, protože jinak to nedokážete rychle splatit. Když si půjčujete, snažte se co nejrychleji vymanit se ze závazků, které skutečně jsou jenom přítěží. Abyste nemuseli splácet velké sumy peněz, doporučujeme vám se zaměřit na nebankovní instituce, od kterých si půjčku vezmete.

V současné době jsou nebankovní půjčky poměrně oblíbené. Nemůžeme se tomu divit, vždyť s sebou nesou hromadu výhod. Nebankovní půjčky však nejsou vhodné vždycky. Mnohé nebankovní instituce mají limit, přes které nejede vlak. Většinou si můžete půjčit maximálně několik desítek tisíc korun, což je na jednu stranu výhodné, protože splácení vám nezabere tak dlouhou dobu.

Proč při malých půjčkách upřednostnit nebankovní instituci?

Pokud si potřebujete půjčit několik desítek tisíc korun, neobracejte se na banky. Při menších půjčkách mají zbytečně vysoké poplatky, které se připočítají k částce, kterou musíte splatit. Raději se obraťte na zmiňované nebankovní instituce, které vám dají výhodnou půjčku s minimálním úrokem.

To však není jediná výhoda nebankovních institucí. Nebankovní půjčky si totiž můžete sjednat z pohodlí domova, nemusíte čekat v několikahodinových frontách na pobočce. Taky si můžete sami zvolit výši splátky, která je pro vás optimální. Co se týče průběhu schvalování, celý proces trvá jenom několik málo minut.

V jakých situacích si můžu vzít nebankovní půjčku?

Menší půjčky se berou většinou tehdy, kdy potřebujete nutně opravit auto nebo jiný domácí spotřebič. Pokud oprava není možná, většinou se půjčky berou právě na koupi nového spotřebiče. Taky se tyto půjčky využívají ke koupi nového nábytku nebo potřebné elektroniky. Nikdy si však nepůjčujte na to, na co dokážete našetřit. Dostanete se zbytečně do koloběhu půjček, z něhož není lehké se dostat ven.