Půjčky

Zájem o hypotéku najednou klesá!

V poslední době se všechno točí jenom kolem hypotéky. Ovšem není se čemu divit, po svém vlastním příbytku touží nejeden z nás. Je však nutné mít na mysli, že hypotéka je sice půjčka, ale na druhou stranu i na ni musíme mít řádně našetřeno. Ovšem jak se aktuálně hypotéka stává čím dál více nedosažitelnou, pak se většinou rozhodujeme půjčit si od rodičů ten základ, díky kterému nám hypotéku dají. V dnešní době opravdu nemůžeme čekat na to, až hypotéka bude pro nás, střední třídu, naprosto nepředstavitelná.

Právě takto lidé uvažovali hlavně během června, kdy podle aktuálních statistik bylo zjištěno, že o hypotéku zažádal rekordní počet zájemců. Nicméně to byl červen – doba, kdy se hypoteční úvěr začal zvyšovat a kdy se poprvé zmínilo, že hypotéka bude pouze pro tu vysokou třídu, nikoliv pro tu střední. Najednou se však už o hypotéku takový zájem nejeví, i když situace donedávna byla poměrně stále se zhoršující. Proč tomu tak je?

Čeká se zázrak?

Samozřejmě se asi nečeká zázrak, který se opravdu nestane – a sice že by se najednou hypotéka dostala do těch nejvíce přijatelných rovin. Nicméně během července, jak bylo ukázáno v aktuálních srovnáváních, zájem o hypotéku ošklivě poklesl. Dokonce až o tolik, že se banky rozhodly snížit i své hypoteční sazby. Nyní už jsou hypotéky opět kolem dvou procent a už nedosahují o polovinu procentního bodu více.

Co se však tímto činem sleduje, to ví jenom banky. Možná chtějí přilákat řadu dalších nových zákazníků, protože červenec byl opravdu slabý měsíc. Kdo ví, jak to bylo v srpnu, ovšem jistě i toto srovnávání brzo vyjde na povrch.

Na co se bere hypotéka nejčastěji?

Jestli se ptáte, na co se brala hypotéka nejčastěji, tak to byl pozemek. Řada lidí si chce postavit svůj domeček podle vlastních představ. Samozřejmě si řada kupovala už hotovou nemovitost a dokonce se našli i ti, kteří sáhli po bytě – buď pro jejich vlastní účely, nebo pro dobrý přivýdělek.