Finance

Investujte do kvality a ušetřete

Především prarodiče mají takovou tendenci šetřit na věcech do své domácnosti. Nikdy nebyli naučeni utrácet za drahé vymoženosti. Již je nezajímalo, že jsou kvalitní. Obvykle se stane, že během jednoho kvalitního výrobku, co vlastní jejich ratolesti, oni vystřídají pět levných kousků. Kam se tedy hrabe investice do domácnosti. Společně s ní byste si ale v relativně rychlém čase byli schopni našetřit na čtrnáctidenní dovolenou na Kanárech či Bali. Nebo byste si mohli koupit nové auto nebo mobilní telefon. Záleželo by na vašich tužbách. Vždyť šetření nemusí být hlavní překážkou.

1) Kupte si kvalitnější domácí spotřebiče

Nebojte se investovat do kvalitních spotřebičů, jaké tvoří například kvalita skrytá v dobrých hrncích či dobré varné konvici. Nebude vám hrozit koupě další sady kastrolů, protože vám ucha jen tak neupadnou. Stejně tak se vám rychle neobjeví vodní kaz ve varné konvici.

2) I s úspornými žárovkami to jde

Účty za elektriku jsou čím dál tím vyšší? Už nevíte, co dělat, abyste tak moc neplatili? Samozřejmě, zhasínejte všechna osvětlení v domácnosti, když půjdete byť jen na poštu. Co možná ocení vaše elektrika spíš, jsou úsporné žárovky, jež sníží vaše náklady nejméně o polovinu. A do těch se rozhodně vyplatí investovat.

3) Zkontrolujte stav domácích spotřebičů

Je sice skvělé, že jste investovali do kvalitnějších myček, praček nebo trouby, vždy ale dávejte pozor, v jakém stavu jsou. Takové spotřebiče se totiž opotřebovávají. Jestliže je nebudete udržovat v dobrém stavu, rychle jim skončí jejich (často dlouhodobá) životnost. Zákonem schválnosti většinou bývá, že vám pračka či jiný spotřebič odejde těsně pár dní po skončení záruky. Proto raději kontrolujte jakoukoli takovou věc těsně před zárukou, abyste ji popřípadě mohli nechat opravit. Šetření spočívá holt v předcházení možných nepříjemných situací.