Podnikání

Tipy a rady, jak se stát produktivním

Přijde vám, že během dne neuděláte tolik práce, kolik byste si představovali? Máte pocit, že byste během stanoveného času dokázali udělat více práce? Asi byste se měli stát trochu produktivnějším, pokud nestíháte plnit své stanovené úkoly a odevzdávat zakázky, které vám už nějaký ten pátek leží na stole. Pokud se chcete stát produktivním člověkem, víme, jak na to. Máme pro vás několik tipů a rad, které z vás produktivnějšího člověka rozhodně udělají.  

Stanovte si limity 

Nikdo nepracuje tak rychle jako člověk, který musí práci splnit do určitého limitu, který je pod jistým tlakem. Práce pod tlakem je nejproduktivnější a nejefektivnější, proto si na každou práci stanovte určitý čas. Zaberte se pořádně do práce a uvidíte, jak rychle budete fungovat. A pokud to do časového limitu stihnete, pak si můžete dopřát třeba nějakou odměnu.  

Soustřeďte se 

Pořádně se koncentrujte – bez toho to skutečně nejde. Pokud nejste soustředěný, bohužel vám práce nejde tak od ruky. Ideálně se přesuňte do místnosti, kde není žádné rozptýlení, kde vás nic nepokouší. Soustřeďte se na práci a pracujte minimálně čtvrt hodiny v kuse bez přerušení. Pokud zvládnete tuto akademickou čtvrthodinku, pak budete plně ponoření do práce a jen tak něco vás už nerozhází. 

Velké úkoly si rozdělte na menší 

Každý den byste měli začít s tím největším úkolem, který jste si na daný den stanovili. Pokud totiž budete mít splněný největší a nejtěžší úkol, už budete dělat jen ty menší a lehčí úkoly, které pro vás budou dokonce radostí. Abyste však lépe zvládli ten nejtěžší úkol, pomáhá, když si ho rozdělíte na menší části.  

Udržujte kontrolu nad svým pracovním tempem 

Nepolevit, ale zase nepracovat unáhleně. Je důležité, abyste během své práce měli kontrolu nad svým pracovním tempem. Každému člověku vyhovuje zcela jiné pracovní tempo, každý člověk by však tuto kontrolu měl udržovat.