Půjčky

Nebankovní půjčka vás může dostat do krize. Poznejte, jestli je fér

Spolupráce s bankami je většinou zdlouhavá, náročná a každý se vás ptá na vaši finanční minulost a možnost splácet. Nebankovní půjčky mají mnohem volnější pravidla a zažádat o půjčení finančních prostředků u nich může skoro každý. Ne všechny společnosti jsou ale solidní, a proto je při výběru třeba dbát na několik důležitých ukazatelů. Bez nich se raději nerozhodujte.  

Srovnávače půjček 

Nespornou výhodou dnešní doby je rychlost přenosu informací na internetu. Uživatelé půjček často sdílí své zkušenosti a poskytují recenze. Díky takovým diskuzím se můžete přesvědčit, jak byli s půjčkou spokojeni předchozí žadatelé.  

Existují také internetové srovnávače cen, které se zaměřují hlavně na porovnání nejznámějších nebankovních poskytovatelů půjček. Díky filtrování můžete snadno zjistit, jaká společnost nabízí vhodné podmínky na míru pro vás. Každý totiž ocení jinou dobu splácení, rozdílnou výši půjčky, ale jistě vás bude zajímat úrok, který ve srovnávači najdete přehledně zvýrazněný.  

Poplatky 

Nenechte se zlákat rychlými penězi do několika minut. Podvodníci totiž sázejí na to, že se více zaměříte na reklamní nápisy a slogany, než na hledání RPSN a poplatků. Neopomíjejte také kontrolu dokumentu, který se vyjadřuje k sankcím. Může se stát nečekaná situace, kdy nebudete moci splácet a poplatky vás potom budou jen překvapovat.  

I když se vám bude zdát, že jsou veškeré poplatky přehledně vypsané, vždy se ve smlouvě přesvědčte o celkové částce, kterou jako spotřebitel budete muset splatit.  

Při kontrole smlouvy buďte pozorní 

Ujistěte se, jakým způsobem budete moci čerpat finanční prostředky. Kromě toho se také vyvarujte obnovování smlouvy, které vám může nevědomky způsobit dlouhodobé trable. Jako spolehlivý spotřebitel půjčku náležitě uhradíte, ale do pár hodin vám přijde nová. Taková je praxe některých podvodníků, kterým při podpisu první smlouvy dáte k takovému procesu souhlas. Pročítejte pozorně každý řádek a nenechte se podvést.