Podnikání

Rady od zakladatele Nike nejen pro mladé cílevědomé jedince

V našem světě se nachází celá řada značek, které se řadí k velkým. Mnoho společností lze dnes označit za giganty ve světě podnikání. Jedním takovým gigantem je například společnost Nike, která v současné době patří k nejoblíbenějším sportovním značkám současnosti. Nemusíme ji ani dlouze představovat, každý člověk snad ví, o jakou značku se jedná nebo co má značka v nabídce. Koho však znát nemusíte, je Phil Knight, zakladatel společnosti Nike, který se rozhodl poradit nejen začínajícím mladým podnikatelům v jejich byznysu.  

Když úspěšní radí méně úspěšným, je to jenom signál toho, že svět je ještě v pořádku. Potvrzuje to i Phil Knight, který si šel za svým snem a z ničeho vybudoval obrovskou společnost, kterou dnes zná celý svět. Jelikož on uspěl, rozhodl se inspirovat ty, kteří se taktéž snaží uspět. Rozhodl se poradit jim pár rad, které je mohou v byznysu a jejich podnikání posunout o něco dál.  

Spolupracujte s lepšími lidmi 

I tento muž je přesvědčen o tom, že pakliže se budete bavit se slepicemi, zůstanete při zemi, i kdybyste měli obrovské sny. Pokud chcete létat vysoko, je třeba se bavit s lepší společností, a to převážně s orly. Pět lidí, se kterými se vídáte nejvíce, tvoří váš život, a tak na to nezapomínejte a spolupracujte s lepšími lidmi.  

Buďte přesvědčení o tom, že vyhrajete 

Podle Phila Knighta je vůbec to nejdůležitější přesvědčení o tom, že vyhrajete, že to opravdu dáte, že to zvládnete. Vášeň a odhodlání je jakousi solí či kořením pro každou úspěšnou společnost. Pokud si nebudete věřit, nikdy vám nebude věřit vaše okolí ani vaši klienti nebo zákazníci. Přesvědčení o tom, že vyhrajete, je základní kámen úspěšného podnikání a bez toho to nikam nelze dosáhnout.  

Nabízí se proto otázka, jestli jste o svém podnikání nebo nápadu dostatečně přesvědčeni?