Půjčky

Na co si půjčit a na co raději ne?

Svět půjček je aktuálně poměrně řešené téma. V poslední době se stále dokola zmiňuje, že Češi jsou  národ, který si sice půjčuje, ale splácet se mu už zrovna nechce. Kdo ví, proč tomu tak je. Je však nutné zmínit, že my, Češi, si půjčujeme opravdu na něco takřka zbytečného, co k životu opravdu nepotřebujeme. Ovšem abychom si půjčili v době finanční tísně na něco, co je k životu potřebné, na to už si samozřejmě netroufáme.

Jelikož toužíme mít tu nejnovější technologii, toužíme mít všechno, o čem sníme, tak si většinou jedna skupina lidí na danou věc našetří, druhá se však rozhodne si na ni půjčit. Jenže většinou si tak půjčujeme na hlouposti, jako jsou telefony, zbytečně rychlá auta, která rozbijeme za čtrnáct dnů, dále také drahé oblečení, boty, dokonce si lidé půjčují i na šperky, aby jejich sousedi žárlili a říkali si, jak bohatí asi jsou. Jenže v době, kdy přijde placení poplatků, mezi něž se řadí zálohy na elektřinu, plyn, vodu či nájem, jako kdyby žádný svět půjček neexistoval. Najednou se žebrá u rodiny, ale ta nepůjčí, protože se moc dobře ví, že se jindy půjčuje na naprosté hlouposti.

Když půjčky, tak ty nebankovní

Měli bychom si vždy říct, na co jsme schopni si našetřit a na co ne. Také bychom měli držet takzvanou tu lhůtu třiceti dnů, kdy si sice chceme něco koupit, ale vydržíme měsíc. Pokud to stále chceme, pak si to můžeme vzít. Nicméně abychom si půjčovali na věci, které běžně do svého života nepotřebujeme, to je hloupost.

Stejně jako je hloupost si i na potřebný nájem půjčit od bankovních institucí. Měli bychom sáhnout po těch nebankovních. Ty jsou pro nás ve všech směrech výhodnější – to se musí nechat.

Proč jsou výhodnější?

Hlavně jsou skvělé proto, že si je můžeme zřídit pohodlně z domova. Navíc si můžeme půjčit přesně tolik, kolik potřebujeme. Nemusíme si tak půjčovat minimálně padesát tisíc, které vlastně ani nepotřebujeme – potřebujeme jenom pouhých pět tisíc. Právě i pro takové minimální částky jsou nebankovní půjčky skvělé. Navíc vyřízení půjčky je otázka několika minut a příchod platby na účet jakbysmet.