Finance

Zvažujete stavební spoření? Prozradíme vám jeho výhody

Dnes chce mít každý člověk nějaké peníze stranou, a tak se snaží investovat nebo tvořit si jisté finanční rezervy. Zatímco někteří si schovávají peníze pod polštář, jiní jsou odhodlaní odkládat konkrétní sumu každý měsíc na spořící účet, do stavebního spoření nebo do podobného finančního produktu. Zůstaňme však na malou chvíli u stavebního spoření, které se zejména v České republice stává velice oblíbeným finančním produktem. Jedná se o cosi základního, co by měl mít každý, kdo si jednoho dne plánuje koupit vlastní bydlení.  

Jak již bylo zmíněno, stavební spoření je v posledních letech opravdu velice oblíbené a přichází mu na chuť opravdu velké množství lidí. Někteří lidé dokonce do stavebního spoření jdou, aniž by věděli, jaké má stavební spoření výhody. Pojďme si tedy několik základních výhod stavebního spoření prozradit.  

Stavební spoření rovná se zajímavá státní podpora 

Pokud máte sjednané stavební spoření, pak určitě víte, kolik dělá státní podpora. V současné době je stavební spoření neodmyslitelně spjaté se zajímavou státní podporou. Státní podpora dosahuje ročně až dvou tisíc korun, které rozhodně na ulici jen tak nenajdete. Nebo už jste někdy na ulici dva tisíce korun našli? Stejně tak mohou uspořenou částku navýšit i vklady z předcházejících let.  

Vhodné spoření pro kohokoliv 

Obrovskou výhodou stavebního spoření je hlavně to, že se jedná o spoření vhodné pro kohokoliv – tedy jak pro děti, tak pro mladé, tak pro seniory. Stavební spoření lze tedy brát jako univerzální finanční nástroj, který umožňuje potomkům zajistit dobrou budoucnost či podobně.  

Vícero smluv stavebního spoření 

Další velkou výhodou stavebního spoření je například to, že můžete mít uzavřených vícero smluv najednou. Smluv o stavebním spoření je možné mít uzavřeno vícero, je však třeba přitom konstatovat, že státní podpora se vztahuje jenom na konkrétní osobu, respektive její rodné číslo.